Cornelis de Koning (1957)
12 okt 2021 t/m 21 mei 2022
Was te zienCornelis de Koning is autodidact. Hij heeft het allemaal zelf moeten uitvinden en ontdekken. Zijn gereedschap: olieverf, penseel en zijn observatievermogen. Maar zijn fascinatie is toch vooral: licht. In alle verschijningsvormen. Licht als natuurkundig verschijnsel en licht als esthetisch fenomeen.
Cornelis de Koning schildert voornamelijk eenvoudige composities. Echter op zo’n indringende manier dat gewone, alledaagse voorwerpen een eigen leven gaan leiden. Zijn stillevens op paneel en op doek zijn een ode aan de schoonheid van het licht. Naast stillevens maakt hij ‘uitstapjes’ naar het surrealisme. En ook heeft hij het aangedurfd om uitbreidingen toe te voegen aan bestaande wereldberoemde schilderijen. Zo heeft Cornelis ‘The Betrayal of Christ’ van Caravaggio geschilderd en uitgebreid met 2 apostelen. Ook heeft hij een nieuwe versie gemaakt van Het laatste avondmaal. Waarbij een ieder in een flinke discussie is gewikkeld met elkaar.
Tevens heeft hij een naar Dali verwijzend surrealistisch tafereel aan dit paneel toegevoegd. Dit grote werk (244 x 122cm) zal te zien zijn tijdens de tentoonstelling in het Katwijks Museum
Verwacht: Katwijkse dracht & schilderpracht
7 juni t/m 3 september 2022
12 okt 2021 t/m 21 mei 2022
Ma. Gesloten
Di. t/m za. 10:00 - 17:00
Zo. 12:00 - 17:00
Katwijks Museum
Voorstraat 46
2225 ER Katwijk
Het Katwijks Museum ligt in het centrum van het voormalige vissersdorp en combineert een bijzondere collectie schilderijen van Nederlandse en buitenlandse schilders met een fraaie collectie lokale en streekgebonden bezienswaardigheden.
Lees meer
©2023 Katwijks Museum | Privacy | Webontwikkeling: 2nd Chapter